Koupil je, neboť bylo krásné, červené, a s chutí se do něho zakousl. Ale co to? Téměř bez chuti, jen mírně nasládlé, a žádná jádra! Tak tohle je jablko? Tohle je plod a kde jeho semeno? Z ráje nebylo, takže alespoň unikl božímu prokletí. Avšak přísloví "jablko nepadá daleko od stromu" zde platilo.