Vašík přiběhne do kuchyně: „Maminko, na chodbě je nějaký cizí pán, objímá a pusinkuje se s naší sousedkou!” „Cože?” praví matka a běží ke dveřím. „To musím vidět!” „Apríl! Ten cizí pán je náš tatínek.”
To nedovedu pochopit, proč vždycky, když jde tatínek klepat koberce, musíš mít nějaké poznámky, říká matka dceři. Ale to má svůj účel, mami, odpovídá dcera. Tatínek se dopálí a dává do koberců větší rány!
Říká matka dceři, která si koupila novou minisukni: "Když jsem byla stará jako ty, tak jsem takové sukně nenosila a kdybych se bývala snad odvážila...""Tak bys měla veliký úspěch!" přerušila ji dcera. "To je možné, ale určitě bys teď byla o deset let starší."
Přišel Mikuláš a čert. Jaroušek se ptá po nadílce: "Ale jsou taky hodní čerti, viď, tati? "Jak jsi na to přišel?" "No, ten, co byl u nás na schodech, pusinkoval maminku..."