Pepíček se ptá otce:,,Tati, je dnes krásnej den?" Tatínek:,,Ano, od rána je hezky. Ale proč se každý den takhle naivně ptáš?" Pepíček:,,Babička říkala, že se ze mě jednoho krásného dne dočista zblázní."
Pepíček: „Dědečku moc ti děkuju za ty housle, cos mi dal loni k Vánocům. Byl to ten nejlepší dárek, jaký jsem kdy dostal!“ „Doopravdy?“ ptá se děda. Pepíček nadšeně přikývne: „Rozhodně! Pokaždé, když začnu hrát, máma mi dá dvacku, abych s tím zase přestal!“
Pepíček prosí svého otce:,,Tati, kup mi buben." Otec:,,Nekoupím, máme teď nařízený home office, rušil bys mě při práci." Pepíček:,,Neboj, tati, budu bubnovat jenom, když budeš spát."
Učitelka při hodině fyziky:,,Co myslíte děti, je zemská přitažlivost stále konstantně stejná?" Pepíček:,,Ne, pančelko, na silvestra je daleko největší."
„To snad není možné! V téhle třídě sedí třicet hlupáků!“ nadává učitel. „Třicet jedna!“ zavolá Pepíček. „Ty drzoune nevychovanej, okamžitě zmiz na chodbu!“ „Abyste měl pravdu, co?“