Třikrát ho vyhodili z hostince a když se tam znovu dobýval, příslušník bezpečnosti mu domlouval. "Proč tam pořád chodíte, když vás tam nechtějí? Jděte raději domů ..." --- "To bych právě rád," naříkal muž. "Já jsem totiž hostinský."
"Haló René, na co myslíš? " --- "Ale, představ si, Maurice, zítra je výročí svatby, žena má narozeniny...no zkrátka, přemýšlím, jak bych ji překvapil." --- "Koukej --- běž domů, je u ní Alfréd."
Stará panna si prohlíží vystavené lahve. "Dáte si koňáček?" táže se majitel obchodu. "Dovolte," ohradí se slečna s prošlou záruční lhůtou, "vypadám snad na to, že bych holdoval takovým nápojům?!" "Tak to pardon," omlouvá e kšeftman, "kyselky jsou vpředu v přepravce."
Martínku, pročpak si oběma ručičkama roztahuješ tu pusinku? Protože budou vánoce! Co to povídáš? No, já ji chci mít velkou. Tatínek povídal včera strejdovi, že kdo má velkou hubu, dostane všecko!