"Tak děti, teď vám povím, jak jste přišly na svět," povídá paní učitelka žákům ve třetí třidě. Malý Pepíček se pohotově zeptá: "A paní učitelko, ti, co už souložili, tak si můžou jít na chodbu zakouřit?"
Pepíček a jeho rodina si koupili rybičky. O chvilku později tatínek zastaví a voda s rybičkami se vlnila. V tu chvíli se Pepíček vylekal. Brácha se ho pak zeptá: „Proč se děsíš?“ „Bojím se, že rybičky dostanou mořskou nemoc.“
Pepík de do školy a spadne pan učitel řekne koukej se pod nohy a nebreč pan učitel de ze školy a spadne řekne Pepíkovi zvedni mě ne máte se koukat pod nohy a nebrečet
Pepa říká v hospodě : ,, Chlapi, ta moje stará se pořád dívá do okna. Když prší, když mrzne, nebo když sněží, zkrátka pořád. Kamarád:,, No a co budeš dělat? " Pepa na to:,, Asi ji pustím domů!"
Pepíček:Mami můžu taky sníst světlo?" Maminka:"Broučku proč by jsi měl jíst světlo?" Pepíček:Protože ti taťka včera v noci řekl:"Zhasni světlo a vem ho do huby"